İNŞAAT DÖKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR? - Yapısoft - İnşaat ve Gayrimenkul Şirketleri İçin Yazılım ve Teknoloji Çözümleri

Yapısoft – İnşaat ve Gayrimenkul Şirketleri İçin Yazılım ve Teknoloji Çözümleri

Yapısoft – İnşaat ve Gayrimenkul Şirketleri İçin Yazılım ve Teknoloji Çözümleri

İNŞAAT DÖKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR?

grainy bg gradient 222

İnşaat döküman yönetimi; bir inşaat şirketinin organizasyonunda oluşturulan tüm belgeler (elektronik olarak yazdırılır ve saklanır), ilk oluşturulma tarihinden arşivlenmesinin son gününe kadar takibi, korunması ve yönetimidir.

yapisoft blog banner1 3
İNŞAAT DÖKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR? 4

Bir kurum için en önemli detaylardan biri arşivdir. Bilginin dahili veya harici belgelerde nasıl saklandığı, nasıl ve ne kadar hızlı erişildiği ve tekrar kullanılıp kullanılmayacağı bir arşivin değerini belirleyen unsurlardır. Çoğumuz için arşivler sadece belgeler ve klasörler anlamına gelir. Ancak birçok kurumda kağıt belgelerin arşivlenmesi yanı sıra fotoğraf, kayıt, video e-posta, belge gibi saklanması gereken dosyaları da içeren bir bütündür. Tüm bu değerli bilgileri doğru bir şekilde işleyebilmek, saklayabilmek ve değerlendirebilmek için bir inşaat döküman yönetim sistemi gerekir.

insaat dokuman yonetim yazilimi
İNŞAAT DÖKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ NEDİR? 5

Her gün binlerce belgenin oluşturulduğu, işlendiği ve saklandığı bir inşaat ortamında kayıp, gerekli bilgilere zaman içinde ulaşamama ve dağıtım sorunları ortaya çıkarmaktadır. Bu da büyük maliyetlere neden olmaktadır. İnşaat işlerinde döküman sistemi, formatı ne olursa olsun döküman ve bilgilerin en uygun şekilde işlenmesi ve saklanması için isim, konu, tarih, yazar vb. her türlü detaya erişim sağlayan sistemdir. Bir elektronik belge yönetim sistemi, dosyaların içeriğinde dizinlenmemiş metin bulma konusunda da harika bir özellik sunar.

Comments are closed.