İnşaat Takip Programı - Yapısoft - İnşaat ve Gayrimenkul Şirketleri İçin Yazılım ve Teknoloji Çözümleri

Yapısoft – İnşaat ve Gayrimenkul Şirketleri İçin Yazılım ve Teknoloji Çözümleri

Yapısoft – İnşaat ve Gayrimenkul Şirketleri İçin Yazılım ve Teknoloji Çözümleri

İnşaat Takip Programı

INSAAT TAKIP PROGRAMI

İnşaat Takip Programı Nedir

İnşaat firmalarda ya da şantiye kısımlarında operasyonlarla ilgili bütün süreçleri takip edebilmek adına girilen ve kaydedilen sistemler olarak nitelendirilmektedir. Bütün süreçlerin doğru bir şekilde işleyebilmesi ve yürütebilmesi için inşaat takip programı geliştirilmektedir. Bu programı ile birlikte temel özellikleri şantiyelerde bulunan sanal ortamları ve normal ortamların üretilebilmesini sağlamaktadır.

Programların içerisinde bulunan sistem sayesinde şantiyedeki tüm bölümler ve güncel halleri kişiler tarafından bilinmektedir. Çalışanlar ve taşeronlar buraya her gün kayıt girerek maliyet ve puantaj tablosu otomatik olarak hesaplanmaktadır. Tüm bu bilgi birikimini tek bir platformda toplamak amacıyla kullanılan bu proje programları rahatlıkla her yerden takip edilebilme özelliğine sahip olmaktadır.

İşlemler daha az riskli seviyede olduğundan dolayı şirketlerin geleceği kolay bir şekilde belirlenmiş olmaktadır. Sayılamayacak kadar faydası bulunduğundan dolayı takip programı tüm platformlarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

silhouette group worker civil engineer safety uniform install reinforced steel
İnşaat Takip Programı 4

İnşaat Takip Programlarının Özellikleri Nelerdir?

Takip programları sayesinde inşaatlarda yapılacak olan planların ve tasarımların kolay bir şekilde kaydedilmesi sağlanmaktadır. Bunun yanında projelerin gecikmemesi adına profesyonel bir hizmet sunulmaktadır. Şeffaf projelerden yapılan kontroller sayesinde raporlamalar bir karar alma süreci doğrultusunda devam etmektedir. Özellikle inşaatların optimize edilme süreçlerine yönelik tasarımlar ortaya çıkmaktadır.

Maliyet işin içine girilmeden ortaya çıktığından dolayı kişiler zararı uğramadan kar gütme çalışmaları yapmaktadır. Bu takip programları ile birlikte inşaat ve şantiye alanlarının ilk gününden itibaren programları aktif bir şekilde kullanılabilmektedir. Bakış açısı ile birlikte gelişebilen teknolojiler ile problemlerin önceden belirlenip kesinleşmesi sağlanmaktadır.

yapisoft blog banner 1
İnşaat Takip Programı 5

İnşaat Takip Programı İle Yapılabilecekler Nelerdir?

Çalışanlara otomatik olarak işlemeleri rahatlıkla atanabilmektedir. Bunun dışında belirli süreçler ve takip edilmeler sayesinde ekiplere gerekli bilgiler paylaşılabilmektedir. Kolaylıkla izlenmektedir. Şantiye için gerekecek tüm malzemeler ve talepler kontrol edilmektedir. İhalelerin kontrol süreçleri gerekli düzenlemeler doğrultusunda yapılmaktadır.

Verilecek olan teklifler düzen altında kolay bir şekilde tutulabilmektedir. Personeller içerisinde bulunan puantaj takibi rahatlıkla sağlanmaktadır.

Hak edişler otomatik ve anlık olarak takip edilmektedir. Satın alma yönetimi yapılmaktadır. Aynı zamanda iş makinelerini rahat bir şekilde kontrol etmek adına bu program geliştirilmeye devam etmektedir. Programların nakit en avantajını kolaylaştırdığı da görülmektedir.

İnşaat Takip Programının Faydaları Neler Olmaktadır?

Faydaları konusuna geniş çaplı bir araştırma yapıldığı takdirde sektörün fazlasıyla büyük koordinasyon ve takım çalışması sağlamaktadır. Şantiyenin içerisinde yürütülebilecek olan tüm kurallara uyulmasını sağlayarak belirli bir standart ölçümü oluşturmaktadır. Belli bölgelerde yol haritası izleyerek ilerleme bu doğrultuda yapılmaktadır.

Operasyon maliyetleri minimum seviyeye indirilmektedir. Şirketlerin kalitesi arttırılarak Uluslararası bir imaj çizebilmesi adına katkılar sunmaktadır. Profesyonelce hazırlanmış olabilecek bir gider tablosu oluşturulmaktadır. Sürekli tekrar edebilecek risk önlenerek çalışmalara hız ve ivme kazandırmaktadır.

İşleyiş sürecinde yer alabilecek dökümanlar belli bir düzen doğrultusunda saklanmaktadır. Yönetim kolaylaştırılarak projeye güvenlik anlamında yol göstermektedir. Üretim anlamında yapılacak hata olayları minimum düzeyde tutulmaktadır.

Comments are closed.