SÖZLEŞME NEDİR? - Yapısoft - İnşaat ve Gayrimenkul Şirketleri İçin Yazılım ve Teknoloji Çözümleri

Yapısoft – İnşaat ve Gayrimenkul Şirketleri İçin Yazılım ve Teknoloji Çözümleri

Yapısoft – İnşaat ve Gayrimenkul Şirketleri İçin Yazılım ve Teknoloji Çözümleri

SÖZLEŞME NEDİR?

16.11.2022 INSTAGRAM POSTss

Sözleşme, iki ya da daha fazla kişi arasında yapılan ve yasayla desteklenmiş olan hukuki işlemlere denir. Sözleşme, işin başlaması ve bu aşamada üzerinde çalışılması gereken döküman olarak ifade edilebilir. Bir sözleşmenin geçerli olabilmesi için, sözleşmedeki tarafların beyanlarının karşılıklı ve uyumlu olması gerekmektedir. Sözleşmede tarafların karşılıklı çıkarları bulunur. Ve sözleşmelerde maddelerin geçerli olabilmesi için iki tarafın da sözleşmeyi kendi özgür iradeleriyle ve baskı altında kalmadan yapmaları gerekir. Tarafların birbirini zorlamasıyla yapılan tüm sözleşmeler geçersizdir. Yasalara göre yetişkin olmayanlar, akıl hastaları ve çocuklar sözleşme yapamaz. Konusu yasalara ya da ahlaka aykırı sözleşmelerin de geçerliliği söz konusu değildir.

SÖZLEŞME YÖNETİMİ

Sözleşme yönetimi, satış, hizmet, satın alma, personel, bakım vb. gibi konularda zaman kazandırır ve şirketiniz için sözleşmelerinizi düzenler. Gelişmiş arama motoru ile hem elektronik belgelerin hem de taranmış dokümanların içinde geçen kelimelerden arama yaparak, sözleşme ve eklerin hemen ulaşabilirsiniz. Sözleşmelerde takip edilmesi gereken tüm maddeleri sözleşme yönetimi ile kolayca takip edebilir ve verimliliğinizi yükseltebilirsiniz. Sözleşme yönetiminin temel amacı, sözleşmede belirlenen süre içerisinde sözleşmenin hedefe ulaşmasını en uygun en etkili şekilde sağlamaktır. Bu süreç bir çok farklı aşama ve veri içerir, bu sebeple tek bir yerden yürütülmesi kurumunuza fayda sağlar.

yapisoft blog banner1 3
SÖZLEŞME NEDİR? 3

YAPISOFT’LA SÖZLEŞME YÖNETİMİ

Esnek sözleşme yönetim modülü sayesinde proje bazlı özel sözleşmeler oluşturabilirsiniz. Sözleşmeleriniz için sizi belirli kalıplara sokmuyoruz.

Proje bazlı ya da tekil dilediğinizce sözleşme format oluşturabilirsiniz. Böylelikle müşterinizde esnek bir anlaşma zemini sağlarken, sizi sözleşme düzenleme için gereksiz vakit kaybetmenizi engelleriz.

Comments are closed.